مقالات آموزشی

سلولیت چیست؟

آیا  سلولیت به معنای چاقی است؟

سلولیت به معنای چاقی  نیست، زیرا چاقی هیپرتروفی و هیپرپلازی سلول های بافت چربی است و محدود به منطقه خاصی از بدن نیست. درمقابل سلولیت در بیشتر موارد محدود به ناحیه لگن ، شکم و ران هاست و درنتیجه تغییرات متعدد ساختار ، هیستوشیمی ، مورفولوژی ، بیوشیمیایی و واکنش های التهابی ایجاد می شود. سلولیت مشکل شایع زیبایی با عوارض روانی ــ اجتماعی بالا در تمام زنان حتی افراد کاملا متناسب از نظر وزن و شکل ظاهری بدن است.

نقش دستگاه شاک ویو در درمان سلولیت چیست؟

یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه های موثر بر سلولیت شاک ویو است که در حال حاضر بهترین شاک ویو مربوط به شرکت اشتورز سوئیس است که دارای تمام استانداردهای روز اروپا و امریکاست و گروه تخصصی تسنیم با در اختیار داشتن این دستگاه با اطمینان زیاد از نظر عدم وجود عوارض جدی به ارائه خدمات با استاندارد جهانی به مشتریان ارزشمند خود می کند.

مـوارد درمـان:

با توجه به اثرات بیولوژیک رادیال شاک ویوها ، موارد درمانی مختلفی به بهترین شکل با این سیستم ها درمان می شوند:

  • سلـولیـت
  • افتـادگـی پـوسـت
  • جـوانسـازی پـوسـت
  • اسکـارهـا
  • اصـلاح دفـورمیتـی هـای پـوستـی
  • استـریـا و استـرچ مـارک
  • بهبـود نـاهمـواری هـای پـس از لیپـوسـاکشـن
  • لیپـوادم

چه مدت بعد می توان نتیجه درمان را دید؟

بهترین نتیجه حداقل سه ماه پس از اولین جلسه درمان مشاهده می شود. با اینکه نتیجه کامل درمانی پس از سه ماه حاصل می شود اما روند بهبود پس از پایان جلسه اول به طور قابل ملاحظه ای مشهود است. و پس از درمان بهبودی قابل ملاحظه ای در ساختار بافت پوست مشخص می شود. در این سیستم اپلیکاتور دستگاه طوری طراحی شده که امواج را در سطح بدن منتشر می کند. درنتیجه هیچ گونه آسیب بافتی وجود نخواهد داشت. بلافاصله پس از اولین جلسه درمانی ۷۵ درصد افزایش در الاستیسیته پوست گزارش شده که این میزان پس از سه ماه به ۹۵ درصد و پس از ۶ ماه به ۱۰۰ درصد می رسد.

درمان به چه صورت است؟

معمولا درمان به صورت دو بار در هفته به مدت ۳ تا ۶ هفته بسته به وضعیت بیمار انجام می شود. پس از اتمام دوره درمان ، درمان نگهدارنده هر ۶ تا ۸ ماه یک بار توصیه می شود . ممکن است ۲۰ درصد بیماران به جلسات بیشتر نیاز داشته باشند. طول درمان در هر جلسه ۱۵ تا ۳۰ دقیقه است.

منبع: https://www.alodoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *